Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Chełmie

22-100 Chełm
ul. Ks. P. Skargi 11

tel. +48 82 560 50 20,
fax +48 82 560 50 21

e-mail: pgo@pgo.chelm.pl

8 grudnia 2017 r.
Odśmiecanie Krajobrazu 2017

Dnia 24 listopada 2017 r. Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie zorganizował akcję „Odśmiecanie Krajobrazu”. Kolejny już rok likwidowaliśmy dzikie składowiska odpadów na obszarach chronionych wspólnie ze społecznością lokalną i z zaprzyjaźnionymi instytucjami. Działanie odbyło się wspólnie z pracownikami Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Chełmie oraz uczniami Szkoły Podstawowej w Sawinie pod opieką  Pana Sławomira Korpysza. Na miejsce do „odśmiecania” obrano ścieżkę przyrodniczą na terenie Chełmskiego Parku Krajobrazowego przy Punkcie Edukacyjnym w Sawinie.

Na początku dzieci miały okazję wysłuchać, krótkiej pogadanki na temat problemu dzikich składowisk odpadów i napisać test, którego zakres wiedzy obejmował podstawowe wiadomości dotyczące segregacji odpadów oraz Chełmskiego Parku Krajobrazowego. Główną atrakcją jednak były gry i zabawy z wykorzystaniem surowców wtórnych przygotowane przez Marię Serwin i Józefa Misana z Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami.

Uczniowie wraz z gronem pedagogicznym oraz pracownikami ZLPK i PGO przeczesali teren wokół ścieżki przyrodniczej. Najwięcej odpadów nie było jednak – jak się wszyscy spodziewali przy ławach i zadaszeniu rekreacyjnym a w samym lesie w miejscach prowadzenia wycinki drzew. Akcja zakończyła się przygotowanym przez OEM w Brzeźnie ogniskiem integracyjnym.  Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali drobne upominki ufundowane przez organizatorów akcji.

 « powrót

Wszystkie aktualności
Copyright 2007 Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami